Skip links

Mobil Uygulama Sektöründe 2023’ün En İyi Girişimleri

Share

Mobil Uygulama Sektöründe 2023’ün En İyi Girişimleri 

Teknolojik gelişimin hızıyla birlikte dijital platformların sayısı her geçen gün artarken, çeşitli mobil uygulamalar da bu platformlarda yerlerini almaktadır, çok sayıda mobil uygulamanın bulunması rekabeti de beraberinde getirmektedir. Bu sebeple başarılı ve talep gören bir mobil uygulama geliştirmek önemlidir.

Mobil Uygulama Alanında Çığır Açmış Girişimler 

Global gelişmeler ve etkileşimler doğrultusunda kullanıcılar artık telefon, tablet ve bilgisayarlarla oldukça sık vakit geçirmektedirler, birçok kullanıcı pek çok rutin işlerini sanal platformlar üzerinden gerçekleştirmektedir. Tam da bu noktada mobil uygulama alanında çığır açmış girişimler karşımıza çıkmaktadır. 

Mobil uygulama geliştirme sürecinde öncelik hedef kitlenin talep ve beklentilerinin belirlenmesi adımıdır. Sonrasında ise bu beklenti ve talepler göz önünde bulundurularak çözüm üreten bir platform oluşturulmalıdır. 

connecting world with wireless technology tonight generated by ai min

Mobil Uygulama Geliştirme Alanında Bu Yıl Önde Gelen Girişimler Hangileri? 

Sizler için bu yıl geliştirilen ve ön plana çıkan uygulamalara aşağıda yer verdik. 

Invstr

Invstr bir finans uygulaması olup insanların finansal gelişmeleri anlık takip edebildikleri bir mobil platformdur. Londra merkezli olan bu platformda insanlar sadece finansal takip sağlama değil aynı zamanda finansal yatırım yapma imkanı da buluyor.

Finansın uygulaması olarak da ön plana çıkan Invstr, finansal açıdan sosyalliği sağlamaktadır. Böylelikle kişiler finansal açıdan raporlarını ve değerlendirmelerini diğer kişilere de aktarabilmektedirler. Buradaki temel amaç evrensel bir finans uygulaması oluşturmaktır.

So Syncd

So Syncd sayesinde kişiler platformda yeni kişilerle tanışabilir, konuşabilir ve etkileşime girebilir.  

Günümüzde pek çok tanışma platformu bulunmaktadır.Bu platformların kullanıcıların kişisel verilerini korumaları ve gizliliklerini sağlamaları önem arz etmektedir. Kişisel verilerin korunması ve gizliliği, bir tanışma uygulamasının güvenli ve güvenilir olmasının temel bir bileşenidir. Bu nedenle, So Syncd kullanıcıların kişisel bilgilerini güvende tutma konusunda özellikle dikkatli davranır. Pek çok insanın tercih edip kullandığı uygulama bu yılın favori uygulamaları arasında yerini almaktadır. 

Getir

Getir sanal bir market uygulamasıdır. İnsanlar vakitlerini daha verimli kullanmak ve işlerini hızlandırmak için sanal marketleri tercih etmeye başladılar. En çok kullanılan ve indirilen mobil uygulamaların başında Getir uygulaması gelmektedir.

2015 yılında kurulan bu sanal platform hem marketlerin hem de yemek firmalarının anlaşmalı çalıştığı bir platformdur. Teslimat hizmeti sağlayan bu işletme uygulaması ile oldukça ön plana çıkmıştır. En çok kullanılan uygulamaların başında gelen platform sadece yerel değil yurt dışında da hizmet vermektedir.

BigBrain

Diğer mobil uygulama modellerinden oldukça farklı bir platformdur. BigBrain insan beyninin 3D bir gösterimidir. 10 yıl önce geliştirilen bu program bilim insanlarınca geliştirilmiştir. İnsan beyni projesi olarak bilinen bir Avrupa projesinde yer almaktadır.

Oldukça merak edilen ve çok sayıda insanca görüntülenen platform çeşitli amaçlarla kullanılmaktadır.

LastPass

LastPass bir şifre uygulamasıdır. Kişilerin şifrelerinin yönetimini sağlayarak güvenlik açısından hizmet sağlamaktadır. Bulut tabanına sahip olan bu uygulama dünya çapında pek çok kullanıcıya sahiptir. Talep gören ve çok sayıda kullanıcıya sahip bu uygulamanın çeşitli program ve yazılımlara uygunluğu ön plana çıkmaktadır.

LastPass ücretli bir üründür. Bu bağlamda pek çok uygulamadan ayrılır. Ancak sağladığı hizmeti sağlayabilecek kalitede bir başka uygulama bulunmamaktadır. Özellikle şirketlerin talep ettiği bir yazılımdır. Nitekim güvenlik önlemleri her insanın hayatında önem arz etmektedir.

Şifre güvenliğini sağlayan ve yöneten uygulama ile sizler de işletim sistemlerinizin güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Todoist

Todoist kişisel asistan görevini üstlenen bir platformdur. Kişiler özel hayatlarını, sosyal hayatlarını ve iş hayatlarını planlarken bu uygulamadan yardım almaktadır. Basit gibi gözüken ancak kişisel planlamanın önemli bir noktasını kapsayan bir yazılımdır. Bu nedenle fazlasıyla kullanıcıya sahiptir.

Verimlilik aracı olarak tanımlanan Todoist, kişiyi yormadan destekleyen bir uygulamadır. Ücretli bir uygulama olan Todoist, kullanıcılarını her alanda düzenli ve kontrollü olarak asiste etmektedir.Uygulama kullanıcılarının tamamı memnuniyet geri dönüşleri sağlamaktadır. Çeşitli özellikleri ile hayatın planlama aşamasını profesyonellikle yöneten sayılı mobil uygulama türlerinden birisidir

businessman holding smart phone touching success night generated by ai min

Mobil Uygulama Geliştirme Süreci

Mobil Uygulama Geliştirme Sürecini Kolaylaştırmak için Tecrübeli Bir Firma ile Çalışın

Günümüzde girişimciliğin dijital dünya dahilinde gerçekleştiği ortadadır. Seçilen alan ve amaçlar doğrultusunda benzersiz bir mobil uygulamaya sahip olmak istiyorsanız bu süreci sizler adına kolaylaştırabiliriz. Geliştirilecek mobil uygulama ile başarılı bir girişime ilk adımınızı atmış olursunuz ve alanınızın öncüleri arasında yerinizi alabilirsiniz. 

Hemen bizimle iletişime geçin ve benzersiz bir mobil uygulama geliştirmek için birlikte çalışalım!