Skip links

Ocak ayı bitti bile :)

2019’un ilk ayını geride bıraktık. 2019 Ocak bizim için bol bol çalışarak, üreterek ve en güzeli yeni umutlar yeşerterek geçti. Ocak ayındaki gündemimizle gelecekten umutlu olmak için çok sebebimiz var :)

Önce kabaca bizden haberleri verelim.

Ocak ayı itibari ile lojistik sektörünün liderlerinden biriyle ve startup ekosisteminden yeni bir oyuncuyla projelerimize başlamak üzere anlaştık. Kendilerine AppLogist ailesine hoş geldin diyoruz.

Ayrıca ekibimize iki yeni arkadaşımız dahil oldu. Android Developer olarak görev yapacak Ozan Avni Kaplan ve Alican Aydemir  ile daha da büyüdük, daha da güçlendik.

Yeni ofis katımıza yerleşme çalışmalarımız ise tam gaz devam ediyor. Hemen her şeyi tamamladık gibi, ancak bizi ziyarete bir adet Borcam ile gelirseniz de hayır demeyiz :)

Ve Ocak ayının en güzel gelişmelerinden. Uygulamasını geliştirdiğimiz  GastroClub’ın Multinet’e satışı gerçekleşti. GastroClub ekibine çıktıkları bu müthiş yolculukta 4 senedir eşlik ediyor olmaktan büyük gurur duyuyoruz…. Birlikte çalışarak ve birlikte üreterek daha nice başarılara…

Ocak ayı vesilesi ile dikkatinizi çekmek istediğimiz bir konu daha var. 07-14 Ocak Beyaz Baston Körler Haftası olarak anıldı. Bizler de uygulama geliştiren profesyoneller olarak bu konudaki sorumluluklarımızı hatırla(t)mak ve yapabileceklerimiz ile ilgili farkındalık yaratmak istedik.

Unutmayalım, görme engelliler, kullanıcılarımızın önemli bir yüzdesini oluşturuyor. Üstelik renk körü ve kısmi görme engellileri de düşündüğümüzde bu yüzde artıyor. Körlerin dijital içeriklere ulaşmasını sağlayan araçların yanında tasarladığımız ara yüzlerimizin okunabilirliğini, kontrast farklarını ölçen, renk körlüğü analizlerini yapan bir çok ücretsiz araç varken lütfen görme engellilerin sıkıntılarını görmezden gelmeyelim. Hepimizin birer engelli adayı olduğunu unutmayalım.

Ocak 2019….

Yeni firmalarımız, yeni arkadaşlarımız, yeni ofisimiz ve nihayetinde GastroClub.