Skip links

Online Eğitim Mobil Uygulamaları

Mobil uygulamalar pandemi sürecinde iş ve eğitim ihtiyaçlarımızı çevrimiçi ve hızlı bir şekilde çözüm sundu. Sosyal mesafe ve izolasyon şartları bizlere evde, kendimize ait daha fazla zaman sağladı ve bu da kişisel gelişimimiz için yeni alanlar yarattı. Online eğitim sitelerinin trafik ve üyelik istatistikleri artış gösterirken, mobil uygulaması olan sitelerin daha fazla tercih edildiği market verilerinde gözlemlendi. Bu makalemizde sizler için son dönemde öne çıkan, kullanıcılardan yüksek puan alan ve en sevilen online eğitim mobil uygulamalarını listeledik.

 

  • Udemy: Binlerce uzman, on binlerce eğitim! Yazılım ve finanstan, kariyer gelişimine, spiritüel ve kişisel gelişim çalışmalarından, sanat ve hobilere her alanda işin uzmanlarından görüntülü online eğitim sunan Udemy 65+ dil seçeneği ile harika bir kaynak. Udemy ücretli bir uygulama olmakla birlikte her bütçeye göre ilgili alanda eğitim bulabilmenize olanak sağlıyor. Hem uzmanlardan hem kurumsal partnerlerinden hem de kullanıcılardan yüksek güvenilirlik puanı ve eşsiz yorumlar alan Udemy ile kendinizi geliştirmeye zaman ayırın.

 

  • Coursera: Mobil uygulama dünyanın en iyi üniversitelerinden 140’tan fazla eğitim kurumundan binlerce ders içeriyor. Kariyer gelişiminizde size yol gösterecek gelişen yazılım, veri bilimi derslerinden, müzik ve fotoğraf gibi sanatsal alanlara uzanan geniş bir yelpazede ders içeriği ile online lisans ve sertifika programlarını da Coursera üzerinden almanız mümkün.

 

  • Khan Academy: Yine sanattan bilime pek çok uzmanlık alanında profesyonel ders içerikleri bulabileceğiniz uygulama marketlerinde yüksek puan alan bir mobil uygulama. Pek çok dil seçeneği bulunan uygulama Türkçe olarak da kullanılabiliyor. Khan Academy’i öne çıkaran bir diğer özellik de akademik sınıflara göre ders içeriklerini kategoriler halinde bulabilmeniz ve ilgili dereceye uygun bir anlatımla derslere erişebilmeniz. Akademik eğitim süreçlerini tamamlayıcı olarak da mobil uygulamayı tercih edebilirsiniz.

 

  • Duolingo: Dil öğrenmek isteyenler için hem eğlenceli hem de kullanışlı bir mobil uygulama. Dünyanın dört bir yanında kullanıcılardan tam not alan uygulama konuştuğunuz dilde kişiselleştirilmiş bir yaklaşımla dil öğrenimini destekliyor. Milyonlarca kullanıcının başta İngilizce öğrenmek amacıyla kullandığı Duolingo eğlenceli oyunlarla işitsel, görsel süreçleri de öğrenmeyi destekleyici olarak kullanıyor. Üstelik ücretsiz!

 

  • Bonus! Quizizz: Eğlenirken yeni bilgiler edinmek için harika bir yol! Uygulama henüz Türkçe dil seçeneği bulundurmuyor ancak temel İngilizce bilgisi ile uygulamanın keyfini çıkarmak mümkün. Üstelik isterseniz siz de sorular oluşturup sevdiklerinizle paylaşabiliyorsunuz.