Skip links

App Trends: Sevilen Mimari – Tasarım Mobil Uygulamalar “Ev Dekorasyonu”

App Trends: Sevilen Mimari – Tasarım Mobil Uygulamalar “Ev Dekorasyonu”

Teknoloji ve mobil dünyayı, estetik ve tasarımla birleştirmek büyük bir incelik! Mobil uygulamalar ve sosyal platformlar sayesinde artık çok daha fazla tasarım fikrine ve ilham veren içeriğe hızlıca ulaşabiliyoruz. Mimari ve tasarım konusunda fikir veren, tasarım desteği sağlayan mobil uygulamaların sayısı günden güne artıyor. Bugünkü makalemizde evinizde yapacağınız herhangi bir dekorasyon uygulamasında size destek verecek ve yepyeni fikirlerle aydınlanmanızı sağlayacak bazı mobil uygulamalara göz atacağız.

Bu uygulamalar sayesinde zihninizde canlandırdıklarınızı görebilecek, tasarım, uyumlama, renk ve estetik konusunda seçimlerinizde kolaylık yaşayacaksınız.

  • Like That Decor

Diyelim ki bir  mobilya veya ev aksesuarını inanılmaz beğendiniz ama nerede bulacağınızı ya da daha uygun fiyata bulup bulamayacağınızı merak ediyorsunuz… Bu uygulamaya ilgili ürün ya da tasarımın bir görselini yükleyip anında benzerlerini ve satın alabileceğiniz yerleri görüntüleyebilirsiniz.

  • Color Capture

Evinize veya mobilyalarınıza uygun bir boya seçimi, zorlu iş. Bir renk beğendiğinizde bunu kartelada tutturmak neredeyse imkansız. 3.300 farklı boya tonundan sizin için en uygununu karşınıza çıkaran Color Capture ile tek yapmanız gereken beğendiğiniz rengin fotoğrafını çekmek. Gerisini Color Capture’a bırakabilirsiniz.

  • Mark On Call

Evinizle ilgili hayal ettiğiniz tüm değişiklikleri Mark On Call üzerinden görüntülemeniz mümkün. İlham veren tasarımlarıyla bir iç mimar kadar titizlikle size sunduğu, döşemelerden, renklere ve eşyalara kadar her detayı düşünülmüş tasarım fikirlerinden birini seçin ve uygulayın.

  • Photo Measure Lite

Evde dekore etmek istediğiniz alanın fotoğrafını çekip, ölçülerini ekleyin. Mobil uygulama sizin için alışverişlerinizde detayları görebilmenizi sağlayacak böylece dekorasyonunuzu risksiz biçimde uygulayabileceksiniz.

  • Snapshop

Bu uygulama sayesinde almak istediğiniz bir mobilyanın, evinizde nasıl duracağını görebilirsiniz. Telefonunuzu, mobilyayı yerleştirmek istediğiniz alana yöneltin ve mobilyanızın evinizde nasıl görüneceğine bir göz atın.

  • Moodboard

Evinizin fotoğraflarını çekip, üzerinde dilediğiniz gibi tasarım yapmanızı sağlayan, fikirlerinizi görselleştiren bir mobil uygulama.

  • iHandy

Simetri takıntınız varsa iHandy sizin için tasarlandı. Bu uygulama sayesinde duvarınızda hiçbir eğrilik olmayacak. Eşyalarınızı yerleştirirken iHandy’i bir ölçüm aleti gibi kullanabilirsiniz.

 

Bonus: Pinterest!

Milyonlarca ilham veren içerik arasından ilgilendiğiniz dekorasyon, tasarım fikirlerini, renk paletlerini panolar halinde arşivleyebilir, dünyanın diğer bir ucunda yapılmış bir salon tasarımından ilham alabilirsiniz. Ev dekorasyonuna girişmeden önce ilham almak için Pinterest uygulamasına da bir göz atmanızı öneririz.