Skip links

Market Puanlarına Göre Favori Sağlık Uygulamaları 2020

Pandemi sonrası yeni normal dönemde sağlık hayatımızın her alanında doğal olarak en birincil önceliğimiz haline geldi. Sağlıklı beslenme, kilo kontrolü, günlük egzersiz, fiziksel hareket, su tüketimi konularını takip etmek için kullanıcıların beğenerek kullandığı uygulamaları sizin için listeledik:

  • Google Fit

Google Fit, market yorumları ve puanlamalarda pek çok uygulamaya göre güvenilirlik açısından öne çıkıyor. Uygulama ile hem günlük tüketim ve egzersiz takiplerinizi yapabiliyor hem de size özel egzersiz programları ile destekleniyorsunuz. Uygulama hareketlerinizle eş zamanlı olarak takip ve analiz yaparak grafikler aracılığı ile sizi doğru egzersiz programına yönlendirir.

  • FitWell

Fitwell uygulamasını yüklediğinizde sizden istediği bilgilerle size bir ayrıntılı vücut kitle indeksi ve analiz sunar. Akıllı bir fitness ve sağlık uygulaması olan Fitwell ile belirlediğiniz hedefe egzersizler ve size sunulan diyet programları aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Uygulama, bilimsel tabanlı ve güvenilir bir mobil uygulama olarak kullanıcılardan yüksek puan almaktadır.

  • Carb Manager

Tükettiğiniz yiyeceklerin besin değerlerini, protein, yağ, vitamin, mineral ve özellikle de karbonhidrat değerlerini öğrenebildiğiniz geniş bir veri tabanından beslenen ücretsiz bir uygulamadır. Carb Manager ile yediğiniz yer şeyin detaylı analizini yaparak günlük tüketiminizi sağlıklı hale getirebilirsiniz.

  • BodyFast

10’dan fazla farklı diyet planı, su tüketimi, kilo ve BMI takibi ile detaylı istatistikleri hızlıca görebileceğiniz bir uygulama. Ücretsiz bir uygulama olan BodyFast içerisinde abonelik sistemi ile online olarak diyet koçunuzun size bireysel olarak hazırladığı beslenme programından faydalanabilirsiniz.

  • Diyet Kolik

Bir günde aldığınız kalori, tükettiğiniz su ve yaptığınız egzersiz miktarını takip ederek, sizi ideal kilonuza ulaştırmaya çalışır. Önceki günlerle karşılaştırma yaparak beslenme planlarınızı güncelleyebilir, uygulamada yer alan yemek tarifleri ile beslenmeyi daha keyifli hale getirebilirsiniz.

  • Fooducate

Beslenme alışkanlığını değiştirmek zaman zaman güç olabilir. 4 ödüllü sevilen uygulama Fooducate size eğlenceli ve çeşitli beslenme planları içeren bir diyet programı sunar. Bu şekilde tükettiğiniz yemek miktarını ayarlayarak planınıza ekler ve sağlıklı beslenme ipuçları alarak beslenme alışkanlığınızı düzenleyebilirsiniz.

  • Foodvisor

Uygulama size özel bir beslenme koçu gibi çalışır. Kilo verme, kalori hesaplama, günlük egzersiz planları oluşturma ve takip etme konusunda sizi destekleyerek beslenme düzeninize yardımcı olur. Yemeğe başlamadan tabağınızın fotoğrafını çekerek uygulamaya yüklediğinizde, size besinlerin içerikleri hakkında bilgiler sağlar.

  • HabitMinder

Popüler uygulamalardan olan HabitMinder, günlük yürüyüşünüzü, aldığınız su miktarını, nefes alma düzeninizi, egzersizlerinizi ve yiyeceklerinizi kontrol ederek sağlıklı yaşam planınızı oluşturmanıza destek olur. HabitMinder iyi uyku düzeni oluşturmanızı da destekler.

  • MyFitnessPal2

6.000.000 üzerinde yiyeceğin bulunduğu devasa veri tabanı ile harika bir kalori sayacına sahip olan uygulama, her gün güncellenmektedir. MyFitnessPal2 ile yemeklerinizin kalori, karbonhidrat, yağ, şeker, lif, kolesterol miktarlarını içeren detaylı tablolara ulaşabilirsiniz. Hem yemek hem de egzersiz planınızı size günlük olarak sunan uygulama ile sağlıklı yaşam alışkanlıklarınızı pekiştirin.

  • WaterMinder

WaterMinder vücudunuzun günlük su ihtiyacını bir grafikle size sunar, kaybedilen su miktarını hesaplar. Uygulama hem kaybedilen ve ihtiyaç duyulan su miktarlarını size gösterir, hem de gün içerisinde su içmeniz gerektiğini size bildirim göndererek hatırlatır.

 

Mobil uygulamalar alanında yükselen trendlerden biri de sağlık uygulamaları. Yaşadığımız COVID-19 Koronavirüs salgını tüm negatif getirilerinin yanı sıra sağlık alanında bizleri daha dikkatli ve özenli olmaya sevk ederek pozitif bir etki de yarattı. Sağlığımız en önemli varlığımız, keyifli mobil uygulamalarla sektör alışkanlıklarımızı dönüştürmeyi ve daha sağlıklı toplumlar oluşturmayı desteklemeye devam ediyor.

Sağlık alanında bir uygulama fikriniz ya da gerçekleştirilecek bir projeniz mi var? AppLogist ekibine web sitemizde bulunan iletişim formlarından ulaşarak proje danışmanlığı alabilir, ya da uygulamanızı projelendirerek hayata geçirebilirsiniz.