Skip links

Bu taksi başka taksi : Smarttaxi

Pandemi ile birlikte toplu taşımaya alternatif olmalarıyla önemini bir kez daha kavradığımız taksiler, ayağımızı yerden kesiyor ancak yolculuğunuzu önünüzdeki sıkıcı koltuk başları ile bakışarak tamamlamak sizi de bunaltmıyor mu?

Smarttaxi, koltuk başlarına yerleştirilen ekranları ile taksi deneyimini farklı kılan bir içerik platformu. Gerçekleştirmeyi hedeflediği iki amacı var;

  1. Yolcular için taksi yolculukları renklensin,
  2. Reklam verenler için konum bazlı hedefleme ile içerikler daha doğru bir hedef kitleye ulaşsın.

Smarttaxi ve AppLogist Yol Arkadaşlığı

AppLogist olarak Smarttaxi ile yolculuğa çıktığımızdan beri 3 sene geçmiş. Bu süreçte sunucu altyapısını ve taksi içi ekranlarındaki android uygulamalarını sıfırdan geliştirdik ve  destek verdik, vermeye devam ediyoruz.

Merak edenler için sistemin nasıl çalıştığı hakkında biraz bilgi verelim;

  1. Taksinin kontağının çevrilmesi ile SmartTaxi Launcher çalışmaya başlar ve sunucu ile senkronize olarak güncel içerikleri alır ve uyku modunda beklemeye geçer.
  2. Yolcu binip taksimetre çalışmaya başladığında SmartTaxi uygulamasına sinyal gönderilir. Uyku modundan çıkan uygulama kullanıcıya haber içerikleri ve konum bazlı reklamlar gösterilmeye başlanır.
  3. Yolculuk tamamladığında sistem tekrar uyku moduna geçer ve bir sonraki yolculuk için gerekli güncellemeleri tamamlar.

İstanbul’un her yerinde bir Smarttaxi görmeniz mümkün :) İsterseniz bu birlikteliğin sonucunda Smarttaxi’nin ulaştığı rakamlara bir bakalım;

Smarttaxi’nin yaklaşık 2,5 milyon saatlik içeriği 10 milyondan fazla yolcuya ulaşarak, taksi deneyimlerini dönüştürdüğünü söyleyebiliriz. Bu başarıları ile toplamda 2 kere yatırım alan Smarttaxi ekibini, hedeflerine emin adımlar ile yürüdükleri için bir kere daha kutluyoruz.

İyi güzel diyorsunuz da, bir de Smarttaxi’nin bu konuda ne dediğini duysaydık diye düşünüyorsanız; projenin kurucu ortaklarından olan Ali Beyden beraber geçirdiğimiz 3 seneyi dinleyebilirsiniz.

Fikirlerinizin, sizler için ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Smartyaxi’ye de bu değerli girişimlerinde bize güvendikleri ve projelerini emanet ettikleri için tekrar teşekkür ediyoruz.

Eğer başarı hikayesi yazılacak bir projeniz varsa sizinle ve projenizle tanışmak için sabırsızlanıyoruz :)

[qodef_button size=”” type=”” text=”Bizimle Hemen İletişime Geçin” custom_class=”” icon_pack=”font_awesome” fa_icon=”” link=”https://applogist.typeform.com/to/HUx44ugl” target=”_blank” color=”” hover_color=”” background_color=”” hover_background_color=”” a border_color=”” hover_border_color=”” font_size=”” font_weight=”” margin=”auto”]