Skip links

KOBİ’LER İÇİN EN KULLANIŞLI MOBİL UYGULAMALAR

Teknolojinin hızına paralel olarak yaşantımızın her alanında daha hızlı, daha mobil, daha özgür olmak istiyoruz. Bu iş hayatında özellikle de zorlu ekonomi şartlarında ayakta durmak ve büyümek isteyen KOBİ’ler için de artık olmazsa olmaz bir durum. KOBİ’lerin hem dijital dönüşüm kapsamındaki teknolojileri hem de mobil teknolojileri iş süreçlerine entegre etmesi muhteşem avantajlara dönüşebiliyor.

Bulut tabanlı programlar ile iş süreçlerini dijitalize edebiliyor, daha sürdürülebilir ve verimli iş planları yapıp uygulayabiliyor günümüzde KOBİ’ler. Ekosistem içerisinde bir KOBİ’nin öne çıkmasını sağlamak için dijital dönüşüm ve hatta “mobil” dönüşüm şart. AppLogist içerik üreticileri bu makalemizde sizler için KOBİ’lerin iş süreçlerindeki en kullanışlı mobil uygulamaları derledi.

Öncelikle bir KOBİ neden iş süreçlerinde yazılım ve uygulama tercih etmeli? 4 temel madde ile özetlenebilir:

 • Kurum-içi organizasyonu kolaylaştırır
 • Kurum-içi, departmanlar arası iletişimi güçlendirir, takibi hızlı hale getirir
 • Kurum-içi görev dağılımı ve iş takibini kolaylaştırır
 • Şirket resmi kayıtlarını, finansal takibi dijital ve hızlı hale getirir.

İş ve Organizasyon Süreçlerinizi Kolaylaştıracak 4 Mobil Uygulama Önerisi

 • Trello

Organizasyon düzenini sağlamak için tercih edilen bir proje yönetim aracıdır. Trello ile iş planlarınızı, yapılmış, yapılma aşamasında olan hedef listelerinizi, kişilere göre atanmış görevleri ve işlerin hangi aşamada olduğunu tek ekran üzerinden takip edebilirsiniz. Şirket hesabı üzerinden çalışanlarınıza görev atamaları yapabilir, görseller ve sunumlar paylaşabilirsiniz. Ayrıca tüm kullanıcıların birbiri ile aktif iletişimi sayesinde iş sürecinizi online’a taşımanıza da yardımcı olur. Trello’yu kendi wevsite arayüzü ya da telefonunuzda mobil uygulama üzerinden kullanmanız mümkün.

 • Slack

Fazla departmanlı ve çalışan sayısı artış gösteren kurumlarda, şirket içi iletişimin kolaylaştırılması için kullanılan bir takım içi haberleşme ve iletişim aracıdır. Uygulama sayesinde şirkete dair tüm konuşmaları bir yerden takip edebilir, proje ve departman bazlı gruplar oluşturabilir, Dropbox, Google Drive gibi bulut tabanlı uygulamaları ya da Skype gibi toplantı uygulamalarını Slack uygulamanızla entegre edebilirsiniz.

 • Mailchimp

E-posta pazarlama, dijital pazarlamanın temel damarlarından biri ve her geçen gün de önem kazanıyor. Mailchimp tüm bu aktiviteyi tek kanaldan yönetmenizi kampanyalar oluşturmanızı sağlayan bir uygulama. Fazla çaba sarf etmeden var olan mevcut müşterilerinize ya da potansiyel müşteri kitlenize özel içerikler oluşturabilir, belirlediğiniz hedef kitle gruplarına özel teklifler, kampanyalar gönderebilirsiniz. Güvenilir istatistikleri ve raporlama sistemi ile müşteri portföyünüze dair önemli bir içgörü elde etmeniz de mümkün.

 • GSuite

Google tarafından kurumların dijital ihtiyaçlarına çözüm olması amacıyla geliştirilen uygulama işletmenize air bir e-posta ile alabileceğiniz bir Google Drive ile, herhangi bir Office programına gerek duyulmadan kullanabilmenizi sağlıyor. Ücretli bir uygulama olan GSuite içerisinde işletmenizin ihtiyaçlarına özel paket hizmetler bulabilir ve kendi bütçenize uygun olanı tercih edebilirsiniz. Üstelik satın almadan önce 2 haftalık deneme imkanından da faydalanmanız mümkün.

 • Bilgi Birikiminizi ve Network’ünüzü Geliştirecek ve Ticaret Yapmanızı Kolaylaştıracak KOBİ’ye Özel Mobil Uygulamalar

Rekabetin gitgide yükseldiği günümüz ekonomisinde mobil uygulamaları hem şirketinizin bilinirliği ve network oluşturmak için kullanabilir, hem de alanınızdaki son yenilikleri öğrenip iş birlikleri geliştirmek için bu uygulamalardan faydalanabilirsiniz. Ayrıca cironuzu artırmak ve e-ticaret, ihracat pastalarından pay almak için de mobil uygulama teknolojilerinin size sunduğu ayrıcalıkları mutlaka kullanmalısınız. Aşağıda listelediğimiz uygulamaları incelemeli iş yapma şeklinize en uygun fırsatları sunan mobil uygulamalardan siz de ticaret hacminizi geliştirmek için faydalanmalısınız.

 • TEB Kobi TV
 • Ofisim Kobi Mobil
 • Weecomi Kobi
 • TurkishExporter Mobile
 • Kobi Vadisi

Değerli KOBİ’ler büyüme sürecinizde kurumunuzun görünürlüğünü artıracak kendi kurumunuza özel bir mobil uygulamayı hayata geçirmek için, proje, planlama ve uygulama süreçlerini AppLogist profesyonel ekibi ile yönetebilirsiniz. Bizimle hemen iletişime geçip, size özel projelendirme teklifi talep edebilirsiniz.