Skip links

Yükselen Trend: Lifestyle Mobil Uygulamalar

Artık hayat daha hızlı ve mobil! Bizi mekandan, zamandan ve bilimum sınırlandırmadan uzakta kendi istediğimiz düzende destekleyen her şeyi daha çok seviyoruz. Geçtiğimiz günlerde Covid-19’un hayatımıza girmesiyle trendleşen mobil sağlık ve beslenme uygulamalarına göz atmıştık. Yaşam tarzımızın temelinde yer alan beslenme ve sporun yanı sıra bizi ruhsal ve psikolojik olarak destekleyen, bir şeyler öğrenmemizi sağlayan, yaşam kalitemize katkıda bulunan Lifestyle uygulamalarını sizin için derledik. Keyifli okumalar!

Culture Trip

Herhalde gezmeyi sevmeyenimiz yoktur. Ancak pandemiden sonra en hızlı tatil planlarımız bile askıya alınınca gezmekle aramıza otomatik bir mesafe girdi. Yine de gelen güzel günlerde yapacağınız tatil planlarında mutlaka telefonunuzda olması gereken Culture Trip ile tanışmanızı istedik. Bu uygulama konumunuzu algılayarak size o yerle ilgili yazılmış tüm makaleleri, içerikleri sunuyor. Nereyi gezmelisiniz? Nerede yemelisiniz? Üstelik bunu yapmak için orada olmanıza gerek yok, konum araması ile de bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

Akademia

Onlarca kategoride 3.000+ makale ile Akademia, adeta modern çağın kültür ansiklopedisi. Her gün eklenen 10+ yeni makale ile dev arşivinde ne ararsanız bulabilirsiniz. Üstelik yorum yapma özelliği ile diğer uygulama kullanıcıları ile fikirlerinizi paylaşabilirsiniz. Akademia üzeride eriştiğiniz içerikleri sosyal mecralarda paylaşabilir daha fazla etkileşim oluşturabilirsiniz.

DailyArt

Resim sanatıyla ilgilenir misiniz? Öyleyse DailyArt tam sizin için. Arşivindeki binlerce eser ve eserler hakkındaki bilgi, yüzlerce sanatçıya dair biyografi ve dünya genelindeki 500+ müzenin koleksiyon bilgileri artık cep telefonunuzda. Uygulamaya her gün yeni eser ve sanatçılarla ilgili içerikler ekleniyor. Kendinizi sanatla doldurmanıza yardımcı olan DailyArt size Widget özelliği de sunuyor.

Google Arts & Culture

Google’a ait olan bu uygulama ile dünyanın kültürel zenginliği ve sanatına mobil cihazlarınızdan kolayca erişebilirsiniz. 80+ ülkeden 2000+ kültür kurumunun tüm arşivini derleyen Google bu mobil uygulama ile size kültürel gelişim olanağı sağlıyor. Ayrıca mobil uygulama içerisinden fotoğraflarınızı editleyebiliyor ya da online müze turlarına katılabiliyorsunuz.

Meditopia

Güçlü bir ruh sağlığını hangimiz istemez? Bunu sağlamanın en iyi yollarından biri meditasyon üstelik Meditopia ile bu mobil cihazlarınızda artık çok kolay. Günlük meditasyon seansları ile kısa bir mola vermenize ve iyi bir uyku çekmenize yardımcı olan mobil uygulama ile uzmanlar tarafından hazırlanmış onlarca içeriğe ulaşabiliyorsunuz. Temiz bir zihin için telefonunuzda bulunması gereken bir mobil uygulama.

Memrise

Kişisel gelişim sürecinize farklı dillerle devam etmek istiyorsanız, Memrise sayesinde düzenli kullanım ile 10+ yabancı dili hızlı ve kalıcı şekilde öğrenmeniz mümkün! Memrise, klasik yabancı dil öğrenme uygulamalarından farklı olarak kullanıcıları için ilginç video içerikler, günlük dili kolayca kullandıran egzersizler ve özel beceri, hatırlatma testleri de içeriyor.

Habitify

İyi alışkanlıklar edinip, size zarar veren alışkanlıklarınızdan kurtulmak mı istiyorsunuz? Habitify sayesinde kişiselleştirebileceğiniz günlük bildirimler ile sağlık, günlük rutinler, yeme – içme ya da yapılacak işler konusunda alışkanlıklarınızı düzenleyebilirsiniz. Widget kullanım özelliği sayesinde ise hedeflerinizi sürekli göz önünde tutmanız mümkün.

Piri

Piri mobil bir sesli seyahat rehberi! Uygulamanın arşivinde dünyanın pek çok farklı gezi ve kültürel lokasyonlarına dair sesli rehberlik hizmeti alabiliyorsunuz. Size harika hikayeler anlatıyor, üstelik arşive erişmek için orada olmanıza gerek yok! Lokasyonu uygulama üzerinden seçebilir ve usta rehberlerin harika bilgi birikimine hemen ulaşabilirsiniz.

SoloLearn

Google Play ödüllü uygulamalar listesinde sıkça karşınıza çıkabilecek bir mobil uygulama olan SoloLearn kod yazmayı öğrenmek isteyenler için özel olarak tasarlandı. Her düzey için farklı eğitimlerle SoloLearn’de HTML5, CSS3, JavaScript, JQuery, Python, Java, Kotlin, C++ gibi pek çok farklı kodlama dilini öğrenebilirsiniz.

YogaStudio

Zihniniz ve bedeninizi koordineli bir şekilde geliştirmek istiyorsanız, binlerce yıllık bir geleneğe başvurabilirsiniz. Yoga Studio 80+ video ile temel yoga setlerini bir araya getiriyor. Çevrimdışı kullanım özelliği ile istediğiniz yerde günlük, haftalık programlarınızı takip edebilir, seviyenize uygun bir Yoga programı oluşturabilirsiniz.

Sizin de Lifestyle bir mobil uygulama fikriniz mi var? Fark yaratacağına inandığınız projeniz için AppLogist uzmanlarından danışmanlık alabilir, AppLogist’in deneyimli ekibi ile projenizi harika bir mobil uygulamaya dönüştürebilirsiniz. Bizimle web sayfamızdaki formlar üzerinden hemen iletişime geçebilirsiniz.