Skip links

Mobil Uygulamalarınız için En Doğru Fotoğraf Düzenleme Yöntemleri

Uygulamalarda yer alan fotoğrafların kaliteli olması müşteri deneyimi açısından oldukça önemlidir. Ayrıca yüksek çözünürlüklü fotoğraflar, kullanıcıların uygulamaya olan güvenini de artırır. Çektiğiniz fotoğrafları düzenlemek için kullanabileceğiniz fotoğraf düzenleme uygulamaları bulunur. Bu uygulamalar sayesinde çektiğiniz fotoğrafların daha net, profesyonel ve özgün görünmesini sağlayabilirsiniz. Adroid ve IOS işletim sistemine sahip pek çok akıllı cihazdan kolay bir şekilde bu düzenlemeleri yapabilirsiniz. Uygulamanız için beklentileri karşılayabilecek kadar fotoğraf düzenlemesi yapmanız mümkündür. Bazen basit tonlama ve ince ayarlar ile bazense daha çok uğraşarak fotoğraflarınızı düzenleyebilirsiniz. Akıllı cihazlara kolayca indirerek çoğu program ile fotoğraf düzenleme yapabilir ve mobil uygulamalarınız için kaliteli görseller oluşturabilirsiniz. En sık kullanılan kaliteli fotoğraf düzenleme uygulamaları aşağıda anlatılmıştır.

Profesyoneller için Adobe Photoshop Lightroom CC

Ücretsiz bir şekilde kullanabileceğiniz en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında yer alır. Program içinde profesyonel kamera eklentisi, etkileşim sağlayan ücretsiz eğitimler ve hazır ayar ile daha kolay efekt yapabilme özellikleri bulunur. Bu program sayesinde mobil uygulamanıza eklemek istediğiniz fotoğraflarınızı güçlü ve basit bir şekilde düzenleyebilir ve paylaşabilirsiniz. Düzenlediğiniz fotoğrafın tüm teknik bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu programı masaüstünde de senkronize olarak kullanabilir ve daha işlevsel ayarlar yapabilirsiniz. Lightroom kullanırken işinize yarayacak bazı ipuçları şunlardır: Lightroom kullanırken büyük ekranla çalışmak size kolaylık sağlar. Düzenlemek istediğiniz fotoğrafı daha büyük görebilir ve dikkatinizin dağılmasını önleyebilirsiniz. Tam ekrana geçmek için Shift + F’ye basmanız yeterlidir. Fotoğrafın piksel ve RGB değerlerini kontrol edebilirsiniz. Bu sayede fotoğraf kalitesi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Fotoğrafın boyutu gibi bilgilere ulaşmak için dosya özelliklerine bakabilirsiniz. Böylece istediğiniz ölçü ve özelliklerde olup olmadığını anlayabilirsiniz. Filtreleme yaparken fotoğrafı kırpmak isterseniz, shift tuşuna basılı tutabilir ve en boy oranını kilitleyebilirsiniz. Aynı an boy oranında yeni görsel oluşturabilirsiniz. Lightroom üzerinde yaptığınız ayarları kaydederek ilerleyen çalışmalarınızda bu ayarlardan yardım alabilirsiniz. Hoşunuza giden bir parlaklık ayarını başka bir fotoğrafa da ayarlamak için hemen bilgilere ulaşabilirsiniz.

Profesyonel fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında bulunan Adobe Photoshop Lightroom CC sıklıkla tercih edilir. Mobil uygulamalara yüklenen fotoğrafların daha kaliteli olmasını sağlar. Özellikle kolay kullanım imkanı sayesinde herkesin fotoğraf düzenleme yapmasını mümkün kılar. Mobil uygulamanızda kullanmak istediğiniz görsellerin kalitesini artırmak, daha profesyonel renkler ile efekt yapmak veya farklı boyutlara sahip olmasını sağlamak için bu uygulamadan yardım alabilirsiniz. İhtiyacınız olan pek çok özelliği bir arada sunar ve kısa süre içinde fotoğraf düzenleme yapmanızı sağlar.

Program içinde yer alan Library bölümünden işleyeceğiniz fotoğrafların tümünü görebilir ve yapmak istediğiniz ayarları ile Develop kısmı ile yönetebilirsiniz. Çektiğiniz fotoğrafları konumlandırmak için Map kısmından düzenlediğiniz fotoğrafları yükleyebilirsiniz. Dijital portfolyo hazırlamak veya dijital baskı için ise Book kısmını kullanabilirsiniz.

Instagram Alternatifi VSCO

Fotoğraf shoplama uygulamaları arasında VSCO en popüler olanlardan biridir. Yalnızca mobil uygulamalar için değil, pek çok yerde kullanım için fotoğraf düzenleme yapabilirsiniz. Kendine özgü filtreleri ile öne çıkar ve her biri fotoğraflara farklı bir hava katar. Mobil uygulamanızın tarzına uygun efekti, geniş çeşitlilik içinde bulabilirsiniz. Klişeleşmiş filtrelerden çok farklı renkler ve efektler sunduğu için mobil uygulamanızdaki görsellerin dikkat çekmesini sağlar. Ayrıca sadece filtreleri kullanarak değil, pozlama ve ışık ayarları gibi daha pek çok ayarı kullanarak fotoğraf editleyebilirsiniz. Böylece keyifli DSLR ayarları ile fotoğraflarınızı mobil uygulamanız için en uygun hale getirebilirsiniz. Oldukça kolay bir şekilde ayarlama yapmayı mümkün kıldığı için herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca seçtiğiniz bir filtreyi kendi zevklerinize göre kişiselleştirerek daha özel fotoğraf düzenlemeleri de yapabilirsiniz. Böylece fotoğraf editleme konusunda kapsamlı ayarları bir arada sunar ve mobil uygulamanızda kullanacağınız görselleri tek programda kolayca hazırlamanızı sağlar. Çok sayıda filtre bulunduğu için seçim yaparken mobil uygulamanız için en doğru olanı kolayca bulabilirsiniz.

Instagram’a benzer yapısı ile fotoğraf editlerken size kolaylık sağlar. Böylece kısa süre içinde mobil uygulamanız için görselleri hazır hale getirebilirsiniz. Ayrıca düzenlediğiniz fotoğrafları akışta paylaşabilirsiniz. Fotoğraf editleme uygulaması olan VSCO içinde gelişmiş fotoğraf düzenleme araçları, ücretsiz 10 ön ayar ve temel ayarlar bulunur. Ayrıca keşfet kısmında yer alan ilham verici görseller sayesinde fotoğraf düzenlerken kolaylık sunar. Mobil uygulamanız hangi türde olursa olsun en uygun tondaki renkleri ve efektleri VSCO’da bulabilirsiniz. Kolay bir şekilde kullanıp fotoğraf düzenleyebileceğiniz için size hayallerinizdeki fotoğraf kalitesini sunar. Akıllı cihazlarda rahatlıkla kullanabileceğiniz bu program sayesinde dakikalar içinde fotoğraflarınızdaki tüm ayarları yapabilirsiniz. Böylece mobil uygulamalarınız için en kaliteli görsellere ulaşabilirsiniz. Üstelik 7 günlük ücretsiz deneme sürümünü kullanarak programa alışabilir ve size uygun olup olmadığını daha net anlayabilirsiniz. Hem IOS hem de Android işletim sistemleri ile uyumlu olarak kullanabilir ve fotoğraf editleyebilirsiniz.

Yaratıcı Fotoğrafların Olmazsa Olmazı SnapSeed

Google tarafından geliştirilmiş SnapSeed, mobil uygulamanızda kullanacağınız fotoğrafları eksiksiz ve profesyonel bir şekilde düzenlemenizi sağlar. Fotoğraf düzenleme uygulaması kullanımı konusunda kolaylıklar sunar ve istediğiniz görünümü kısa süre içinde elde etmenizi sağlar. Fotoğrafların keskinliği ve canlılığını artırıp azaltan filtrelere sahiptir. Ücretsiz olarak sunduğu bu filtrelerin sayısı oldukça fazladır; bu sayede farklı tarzlara sahip mobil uygulamalar için en uygun fotoğraflara sahip olmayı sağlar. Ayrıca SnapSeed’de kendi filtrelerinizi yaratmanız mümkündür; bu özelliği ile diğer programlardan ayrılır. Seçmeli filtre fırçası, süsleme filtresi ve parlak efektlerinin yanı sıra fotoğraf çerçeveleriyle de dikkat çeker. Mobil uygulamanızda yaratıcı ve ilgi çekçi görseller kullanmak istiyorsanız, bu görsellerden yararlanabilirsiniz. Görselleri döndürebilir veya kırpabilirsiniz. Sade ve kullanışlı yapısı ile basit bir fotoğraf editleme programı arayanları hedefler. Ayrıca diğer uygulamalar aracılığıyla yapılan pek çok ayarı da içerdiği için farklı ihtiyaçlara hitap eder. Mobil uygulamaların vazgeçilmezi olan fotoğraflar için de en kaliteli programlardan biridir.

Fotoğraf düzenleme konusunda yeterince bilgi sahibi olmayan kişilerin bile kolayca kullanabileceği bir uygulama olan SnapSeed, çok sayıda filtresi ile hazır olarak fotoğraf ayarlaması yapmanızı sağlar. Bu sayede çok fazla uğraşmadan kolay bir şekilde mobil uygulamanız için fotoğraflarınızı hazır hale getirebilirsiniz. Akıllı cihazlar üzerinden rahatça kullanabilirsiniz ve dilediğiniz ayarların çoğunu yapabilirsiniz. Bu program ile fotoğraftan nesne silebilir, görsele bulanıklık verebilir, kırpma veya döndürme yapabilirsiniz. Birçok ihtiyacınızı bir arada halledebilmenizi sağladığı için tek seferde mobil uygulamanız için kullanacağınız görselleri hazırlamanızı sağlar. Hem çok yönlü hem de kullanışlı bir yapıya sahiptir. Fotoğraf düzenleme uygulamaları tavsiye olarak SnapSeed verilebilir; çünkü oldukça fazla kullanıcı tarafından tercih edilmiştir ve memnuniyet kazanmıştır.

Mobil uygulamalarınız için fotoğraf düzenlemek istediğinizde kullanabileceğiniz daha pek çok program bulunur. Bunlar arasında ihtiyaçlarınıza uygun olan ve mobil uygulamanız için en doğru düzenlemeleri yapabileceğiniz programı tercih edebilirsiniz. Böylece profesyonel fotoğraflara sahip olabilir ve mobil uygulamanızın daha iyi bir kullanıcı deneyimine sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Mobil uygulamanızın daha fazla tanınması konusunda bu husus oldukça önemlidir.