Skip links

App Trends: İkinci El Ürün Pazarında En İyi Uygulamalar

İnternetten alışveriş yapmak artık günlük hayatımızın temel rutinlerinden. Gündelik ev ihtiyaçlarımızdan, giyime, hatta sebze-meyveye kadar her ürünü online olarak almak yaygın bir alışkanlık haline geldi. Özellikle pandemi başladığından itibaren karantina sürecinde bu teknolojik lüksün tüm avantajlarından faydalanıyoruz. Ancak online alışveriş bize yalnızca hızlı, taze ya da sıfır ürünleri sunmuyor. İkinci el kıyafetten, ikinci el teknoloji ürünlerine hatta otomobile uzanan bir skalada her şeyi hem online pazaryerleri hem de bunların mobil uygulamaları üzerinden kolaylıkla edinebiliyoruz.

İkinci el ürünlerin alım-satımı gelişen e-ticaret pazarında önemli bir segment oluşturuyor. Dünyada ve ülkemizde gittikçe yaygınlaşan ve parlayan mobil uygulamalar sayesinde kullanmadığınız sağlam ürünleri elden çıkartmak ya da temiz ikinci el eşyalar bulup satın almak artık çok kolay.

İkinci el ürün pazarında kullanıcıların en çok beğendiği ve yaygın kullanılan 10 mobil uygulamayı sizler için listeledik:

  • Letgo: Letgo, ikinci el mobilyadan, telefon bilgisayar gibi teknoloji ürünlerine, satılık-kiralık dairelerden arabalara uzanan birçok ürünü bulabileceğiniz bir uygulama. Daha çok kullanılmayan ve elden çıkarılmak istenen eşyaların satıldığı, yüzbinlerce kullanıcının ve milyonlarca ürünün bulunduğu uygulamada oldukça uygun fiyatlar bulmak mümkün. Türkiye’nin her yerinden satıcılarla güvenilir alışveriş için tercih edebilirsiniz.

 

  • Sahibinden: Daha çok satılık ya da kiralık daire, araba için kullanılıyor gibi görünse de Sahibinden.com, hem sıfır hem ikinci el ürünlerin bulunduğu büyük bir platform. Sahibinden uygulamasında eşya, gayrimenkul ya da teknolojik aletler dışında hizmetler, iş ilanları ya da hizmet alabileceğiniz kişileri de bulmanız mümkün.

 

  • GittiGidiyor: Türkiye pazarındaki en bilindik ve eski pazaryerlerinden olan GittiGidiyor’da aklınıza gelen neredeyse her şeyi bulabilirsiniz. Onaylanmış güvenilir satıcılar ve mağazalardan hatasız, sıkıntısız sıfır ürünler bulabilmeniz de cabası. Ayrıca indirim kuponları sayesinde avantajlı alışveriş için de tercih edebilirsiniz.

 

  • Dolap: Alıp da hiç kullanmadığınız, ya da az kullanıp hemen sıkıldığınız yeni gibi ürünlerinizi paraya dönüştürmek için Dolap uygulamasını indirerek bir profil oluşturmanız yeterli. Ürünlerinizi buraya yükleyip teklif alarak hızlıca paraya dönüştürebilirsiniz. Dolap uygulaması güvenli al-sat imkanı yanı sıra sağladığı Kargo kodu ile kargonuzu da ücretsiz göndermenizi sağlıyor.

 

  • Gardrops: Kıyafet alış-satışı için bir diğer alternatif de Gardrops uygulaması. Üstelik bu uygulamada kullanılmayan kıyafetlerinizi %0 komisyon ile satabiliyorsunuz. Ürünleri uygun fiyata bulabilmenin yanı sıra, sorunlu işlemlerde uygulamadan para iadesi alabilmeniz büyük bir avantaj oluşturuyor.

 

  • Zebramo: Ev eşyasından, kozmetiğe, giyimden ayakkabıya tüm ikinci el eşyalarınızı kolayca paraya çevirmenizi sağlayan mobil uygulama. Sıklıkta giyim, aksesuar satışı için tercih edilse de Zebramo’da ikinci el elektronik eşyaları bulmanız da mümkün.

 

  • Modacruz: İkinci el gece kıyafeti, aksesuar, iç giyim, kozmetik gibi ürünlerin alım satımını yapabileceğiniz mobil uygulama. Toplam 3 milyon üyesi bulunan uygulamada tıpkı Gardrops’ta olduğu gibi sorunlu durumlarda ürün iadesi seçeneği de mevcut.

 

  • Bebecruz: Bebecruz, Modacruz ailesinin bir alt uygulaması. Tamamıyla bebek ihtiyaçlarıi bebe giyim, aksesuar ve eşyalarını alıp satabileceğiniz platformda yüksek fiyatlı bebek eşyalarını temiz ikinci el bulabilmeniz oldukça kolay. Hızla büyüyen bebeğinizin kullanmadığınız temiz eşyalarını da bu uygulamada kolayca satabilirsiniz

 

  • Sahaf: Nadir bir kitap mı arıyorsunuz? Sahaflara bu mobil uygulama sayesinde sorabilirsiniz. Ya da okuduğunuz ve artık kitaplıkta yer kaplamasını istemediğiniz kitapları onları özlemle bekleyen okurlara kolaylıkla satabilirsiniz. Uygun fiyata kitap alışverişi için oldukça kullanışlı bir uygulama.

 

  • Clique: Vintage modaseverler için pazaryeri. Benzer stillere ve moda zevkine hayran olduğunuz kişilerle sizi bir araya getiren, Clique adı verilen her bir grup liderinin grup içerisindeki satışlardan komisyon aldığı keyifli bir mobil uygulama. Clique ile kendi markanızı yaratmak için ilk adımları atmak bu sistem ile oldukça kolay.

 

Markanızı mobil dünyaya taşımak, ürün ve hizmetlerinizi hedef kitlenize size özel uygulamanızdan sunmak için AppLogist ekibiyle hemen iletişime geçin, proje danışmanlığı ya da teklif alın!