Skip links

Doğru Firma ile Çalışarak iOS Aplikasyon Yaptırmak

Günümüz teknoloji dünyasının en büyük şirketlerinden biri olan Apple 1976 yılında kuruldu. 1977 yılında bugünkü ismi olan Apple adını aldı ve ilk ürünü olan bilgisayarlarını piyasaya sürdü. Kurucusu aslında herkesin yakından bildiği ve son dönemi yeniden şekillendiren Steve Jobs. 

Apple teknolojinin pek çok alanında faaliyet gösteren bir firma olmasından çok 2007 yılında akıllı telefonu bizlerle tanıştıran firma olarak dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri. Bugün Apple firmasına ait iPhone markalı telefonları dünya üzerinde bilmeyen yoktur. Tabi bu marka 2007 yılından bugüne pek çok kez değişti ve inanılmaz gelişti. Bu gelişim de altyapısı olan iOS tarafının da müthiş bir katkısı mevcut. 

Peki iOS nedir ?

Bilgisayar, telefon, tablet gibi cihazlar bir işletim sistemi ile yönetilir. Bu işletim sistemi içerisinde pek çok aplikasyona da izin vermekte ve bu aplikasyonlar bir online market aracılığı ile kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Kullanıcılar aplikasyonları indirerek cihazlarına kurmakta ve hemen kullanmaya başlayabilmekteler. iPhone markalı akıllı telefonlarımızı yöneten iOS bu işletim sistemlerinden biridir ve pek çok aplikasyonun da kullanılmasına olanak verir.

Dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de pek çok firma iOS Aplikasyonlarının yapma noktasında destek vermektedir. Firmaların dijital dünyanın önemini fark etmesi ile online market de yer alan aplikasyon sayısı son dönemde hızla artış göstermiştir. Bu aplikasyonlar sayesinde hem marka bilinirliği artmakta, hem kurumsal yapının güçlenmesine katkı sağlamakta, hem de yeni kullanıcılara yepyeni deneyimlerin yolunu açmaktadır.

iOS Aplikasyon Yaptırmanın Markalar İçin Önemi

iOS aplikasyon yaptırmanın önemi konusunda bahsedilecek temel konu, markaların ulaşabileceği müthiş bir müşteri potansiyelinin varlığıdır. Günümüz koşullarında 7’den 70’e herkesin akıllı telefon kullanabildiği düşünüldüğünde, geliştirilecek iOS uygulaması sayesinde çok geniş bir müşteri portföyüne ulaşmak hiç de zor olmayacaktır. Üstelik uygulama üzerinden geliştirilecek doğru stratejilerle birlikte, ulaşılacak potansiyel müşteri sayısında kaçınılmaz olarak da artış olacaktır. 

Bir marka için ürün tanıtımının ne kadar önemli olduğu herkesçe bilinir. Bir aplikasyon sayesinde iOS işletim sistemine sahip kullanıcılara ulaşmak, bildirimler yolu ile tanıtımlar yapmak ve kullanıcıların alışkanlarından yola çıkarak çok daha iyi bir deneyim sunabilmek sayılabilecek faydalardan sadece bir kaçıdır.

Günümüzde reklam son derece önemli bir tanıtım aracıdır ve yepyeni bir platform olan iOS artık reklam verenler için bulunmaz fırsatlar içermektedir. iOS aplikasyon reklamı verilmesi ve bu reklamlardan olumlu dönüşler alınması firmalar için artı gelir kaynağıdır.