Skip links

Yükselen Trend: Kurum-İçi Mobil Uygulamalar

Kurumsal dünyada şirketler, teknolojileri iş yapış süreçlerine entegre etmeyi, gelişen teknolojileri denemeyi gitgide daha fazla önemsiyor. Özellikle pandemi süreci ile birlikte işlerin dijitalleştirilmesi, online ve mobilize edilmesi büyük bir zorunluluk haline geldi. Mobil cihazların verdiği zaman ve mekan özgürlüğü ile kurumlar artık mobil uygulamaları daha fazla tercih ediyorlar. Yükselen trendler arasında bu makalemizde kurum-içi mobil uygulamaları inceliyoruz.

Kurumsal kapalı devre mobil uygulamaları firmalar sıklıkla iki şekilde tercih ediyorlar, birincisi iş süreçlerini hızlandırmaya yarayan çalışanlar arasındaki etkileşimi kolaylaştıran uygulamalar, ikinci segment ise kurumların müşterilerine özel sunduğu, tanımlanmış kullanıcı bilgileri ile erişim sağlanan uygulamalar.

  • İş Süreçlerini Mobilize Hale Getiren Uygulamalar:

Firmanızın iş akışını mobil olarak denetlemenize ve düzenlemenize destek olan mobil uygulamalardır. Kurum-içi mobil uygulamalar sayesinde iş operasyonlarınızı mobil cihazlardan takip edebilir, departmanlar ve çalışanlar arasında sağlıklı bir iletişim ve etkileşim ortamı oluşturabilirsiniz. Ayrıca mobil uygulamanızı CRM, ERP gibi kurumsal yönetim sistemlerinizle entegre edebilirsiniz. Böylece yöneticiler, bulundukları herhangi bir lokasyondan şirket bilgilerine erişebilir, denetleme sağlayabilir. Çalışanlarınız online ve mobil olmaları gereken durumlarda şirket bilgilerine tanımlanmış hesaplarından erişim sağlayabilir. Bu sistemle iş akışınız sorunsuzca süreklilik sağlar.

Yalnızca büyük ölçekli şirketler değil KOBİ’ler de iş akışlarını mobil ortama taşıma ihtiyacı duyabilirler. Böyle bir sistem küçük büyük her türlü kurum için uyarlanabilir ve geliştirilebilirdir.

Kimi şirketler, özel şirket etkinliklerine, departmanlarına hatta dönemsel kampanyalarına ait kapalı devre mini mobil uygulamalar geliştirmeyi de deniyor.

  • Müşterinizle Aktif İletişimde Kalmanızı Sağlayan Kurumsal Mobil Uygulamalar:

Artık kurumların, markaların müşterileri ile aktif ve sürekli iletişimde kalması markaların sürdürülebilirliği açısından oldukça önem arz ediyor. Eğer marketlerde genel kullanıma açık bir uygulamanız yoksa, firmanızın müşterilerine özel kapalı devre bir mobil uygulama geliştirme fikrini de gündeme alabilirsiniz. Kurumsal mobil uygulamanız size, müşteri odaklı özel çözümler geliştirebilme avantajını sağlar.

Mobil cihazlara entegre edilmiş bilgi ve verilerle müşterileriniz için kullanışlı ve işlevsel bir etkileşim alanı yaratmış olursunuz. Mobil uygulamanız üzerinden interaktif katalog sağlayabilir, müşterilerinize ürün ve hizmetlerinizle ilgili direkt iletişim sağlayacak bildirimler gönderebilirsiniz.

Kurumunuzun iş akışını mobile taşımak, ya da müşterilerinize özelleştirilmiş bir deneyim sunmak için siz de mobil dünyada yerinizi hemen alın. Projelendirme ve teklif istemek için iletişim formlarımız aracılığı ile AppLogist ekibine ulaşın, sizin için en uygun mobil uygulama projesini oluşturalım.