Skip links

Siz konsept mi değiştirdiniz yoksa?

İki hafta önceki paylaşımımız ardından bir çok soru aldık. “Siz başka bir şeyler yayınlıyorsunuz sanki? Ne oldu?”, “Niye konsept değiştirdiniz?”, “Bültenleri seviyorduk, artık olmayacak mı?” vb..

 

Spoiler verelim ve en sonda söyleyeceğimizi en başta söyleyelim; Evet, konsept değiştirdik. Anlatalım…

 

Başlıyoruz..

2018 Aralık’ta, yani neredeyse bir sene önce ilk bültenimiz “2018’den öğrendiğim bir şey var”ı yayınlarken çıktığımız mobil uzmanlık yolculuğumuzda bir amacımız vardı; biriktirdiğimiz yol hikayelerimizi herkes ile paylaşmak ve bu süreçte bize eşlik eden yol arkadaşlarımıza bir kez daha teşekkür etmek… Bu sebeple 2019 ilk yarısı boyunca yaptıklarımızı sizlerle paylaşmış, projelerimizden, çalışma arkadaşlarımızdan, mutlu haberlerden, başarı ve başarısızlardan bahsetmiştik. Bu süre içerisinde  6 bülten ve 5 bilgilendirmeyi mail, linkedin ve instagram üzerinden sizler ile paylaştık. Tüm bu iletişimimiz yaklaşık 3.500 kişi ve 15.000 görüntülenme sayısına ulaştı. İşimiz sayılarla biliyoruz, ama her zaman sayıların ötesine geçmeye çalışıyoruz. Bu sebeple etkileşim sayılarımızdan ziyade bizi en çok mutlu eden sizlerden sözlü ya da yazılı aldığımız geri dönüşler oldu. Yolculuk kavramımızın beğenildiğini hissettik. Bunun için herkese çok teşekkür ediyoruz :)

 

Peki o zaman niye değiştiriyorsunuz?..

 

Paylaşmayı seven bir ekibiz. Bültenlere başlayıp da yazdıkça aslında paylaşacak çok şeyimiz olduğunu ve bültenlerde bunun çok küçük bir kısmını paylaşabildiğimizi farkettik. Sizlerden aldığımız geri bildirimler de “Ne güzel yazmışsınız, peki benim kafamda şöyle bir soru var, bu konuda ne düşünüyorsunuz?” tadında olunca aslında okuyucularımızında daha fazlasını duymak istediklerini anladık. Bültenleri yazmaya devam ettikçe sizlerden daha fazla soru geldi ve farkettik ki aslında insanların aklındaki sorular çok benzer. Bunu farkedince gitmemiz gereken yol da önümüzde şekillenmeye başladı. Bu sebeple son bir kaç ayımızı tam da sizlerin cevap aradığı ve tam da bizlerin cevaplayabileceği soruların kurgusunu tasarlamaya ayırdık.
O zaman yolculuk hikayelerinin yolculuğuna…

 

Peki şimdi neler olacak?

 

8 yıldır bize sorulan soruların belli başlı kategorilerden toplandığını farkettik. İlk önce bu kategorileri ayırdık. Bu kategorileri oluştururken tüm yol arkadaşlarımıza yani müşterilerimiz, çalışanlarımız, çözüm ortaklarımız ve gelecekte bize yol arkadaşlığı yapması mümkün olan herkese yani firmalar, girişimciler, öğrenciler vb. kısaca her kesime dokunmaya çalıştık. Bu sebeple hiç mobil uygulama yaptırmamış bir kişi de, yıllardır bir çok ajans ile çalışmış bir kurum da, mobil uygulama sektöründe çalışmayı düşünen bir öğrenci de kafasındaki sorulara bu bültenlerde yanıt bulabilecek. Sadece düz yazı değil, birinci ağızdan aktarıma da önem verdiğimiz için röportaj formatında da yayınlar yapacağız. Bunun en güzel yanı ise firma ortaklarımızın yanında çalışanlarımızın ve çözüm ortaklarımızın da aktarımlarına yer verebilecek olmamız :)

Son olarak da yazılarımızı web sitemize arşivleyeceğimiz için istediğiniz zaman istediğiniz konuyu okuyabileceğiniz bir formatımız olacak. Bu arada web sitemizi yenilediğimizi söylemiş miydik? :)

 

Bizde planlar böyle. Umarım herkesin yararlandığı bir format kurgulayabilmişizdir :)